Obalam włosowe mity
Mitów o włosach można znaleźć mnóstwo. W jedne można uwierzyć a winne nie. Czasami sami stosujemy niektóre metody, które uszkadzają nasze włosy, a nawet o tym nie wiemy. Postaram się przybliżyć wam kilka z nich. Więc zapraszam.

1.Częste mycie włosów szkodzi. Fałsz
Nie istnieje żaden odgórny harmonogram mycia włosów. Wszystko zależy od tego jaki rodzaj włosów się posiada, jaki tryb życia się prowadzi. Włosy powinno myć się tak często jak to potrzebne. Utrzymywanie włosów w czystości i zapobieganie uszkodzeniom jest kluczem do sukcesu. Najlepiej wówczas używać szamponu do codziennego mycia z wyciągiem z mięty, pokrzywy, czarnej rzepy, cytrusów lub winogron gdyż rośliny te hamują nadmierną produkcję sebum, odświeżają włosy i skórę głowy. Włosy należy myć delikatnie masując skórę głowy opuszkami palców, i spłukiwać letnią wodą. 

2. Szczotkowanie mokrych włosów szkodzi. Prawda
Włosy gdy są mokre pęcznieją i stają się bardzo delikatne, są podatne na wszystkie uszkodzenia. Włosy najlepiej osuszyć ręcznikiem ( nie pocierając bo to niszczy włos ), a następnie grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami rozczesać je, zaczynając od końców, a następnie włosy przy nasadzie. Wtedy ryzyko uszkodzenia ich jest znacznie mniejsze. Staraj się nie używać szczotki dopóki włosy nie wyschną. Jeśli używasz szczotki do suszenia, postaraj się aby była to szczotka z jak najmniejszą ilością kolców.

3. Prostowanie i suszenie niszczy włosy. Prawda
Gorące powietrze i temperatura przesusza i niszczy strukturę włosa. Dlatego najlepiej postawić na naturalne wyschnięci. Niestety nie zawsze jest na to czas, dlatego lepiej wybrać suszarkę z możliwością suszenia zimnym powietrzem. Włosy nie zawsze układają się nam tak jak chcemy, dlatego poprawiamy to czy owo na prostownicy czy lokówce. Aby uniknąć jak największych uszkodzeń, na włosy najlepiej nanieść odpowiedni preparat, który ochroni nas przed wysoką temperaturą. Oczywiście nie ustawiaj urządzenia na najwyższa temperaturę ponieważ nie da ci to lepszego efektu, tylko bardziej zepsuje włos. 

4. Mocne wiązanie włosów niszy je. Prawda
Włosy, które codziennie są mocno ściągane gumką, nadwerężają się i mogą się łamać. Włosy można wiązać na wiele sposobów, lecz ściskanie ich jak najmocniej gumką nie jest dla nich najlepsze. Jeżeli nie lubisz nosić włosów rozpuszczonych lub jest ci nie wygodnie splącz je w luźnego kucyka lub koka.  Wystarczy włosy zapleść dwa lub trzy razy gumką i tyle wystarczy. Nie wskazane jest wiązanie włosów wilgotnych lub mokrych.

2 komentarze:

  1. No cóż, na szczęście nie wszystko co tu jest negatywne, się u mnie sprawdza :D

    http://wieczorekm.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiedziałam o każdej informacji wymienionej powyżej na temat włosów, dlatego to co złe unikam. :)
    Pozdrawiam. :*

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 By Katherina , Blogger